kadir-topbaş

kadir-topbaş

AKP’nin ve Kadir TOPBAŞ’ın İstanbul’daki Oy Oranı

Posted by

AKP İstanbul’da kimi aday gösterecek? Kadir Topbaş mı yoksa bir başkası mı? Kadir Topbaş ve AKP’nin İstanbul’daki oy oranı ne?

AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu toplantısında yerel seçim anketleri masaya yatırıldı. Henüz hiçbir parti adayını açıklamadı. Partilerin özellikle Ankara, İstanbul, İzmir adayları merak ediliyor. Hangi parti kimi aday gösterecek?

AKP’nin yaptırdığı son ankete göre partinin İstanbul’daki oy oranı yüzde 52. İstanbul için yeniden aday olduğunu açıklayan Kadir Topbaş’ın oy oranı ise yüzde 55 civarında çıktı.

Yerel seçim anketinden çıkan sonuçlar, AK Parti Merkez Yönetim Kurulu’nun (MYK) yüzünü güldürdü. Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün yapılan MYK’ya İstanbul’da AK Parti’nin oy oranı yüzde 52, Kadir Topbaş’ın oy oranı ise yüzde 55 çıktı. CHP’nin İstanbul’daki oy oranı yüzde 29 çıkarken, CHP seçmeninin yüzde 6′sı “Mustafa Sarıgül”, yüzde 1′i “Muharrem İnce” dedi.

Ankete göre, AK Parti’ye en çok oyu 65 yaş ve üstünün verdiği ortaya çıktı. 18-65 yaş arasında AK Parti’ye oy verenlerin oy oranı ise yüzde 52,1.

aktifhaber

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>